Parama dėkojame

Juozas Bernotas užsitikrino kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes

Italijoje vykstančiame pasaulio „RS:X“ burlenčių klasės buriavimo čempionate lietuvis Juozas Bernotas įvykdė pagrindinį tikslą – išsikovojo vietą 2020 metų Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Nors čempionate lietuvis finišavo 33 vietoje, to užteko, kad Juozas jau dabar galėtų planuotis kelionę kitai vasarai į Japonijos sostinę.

Pasaulio pirmenybėse per 10 plaukimų mūsų tautietis surinko 198 baudos taškus. Iš viso varžybose dalyvavo 130 sportininkų.

Kol kas čempionato lyderių trejetas atrodo taip: olandas Kiranas Badloe (24 baudos taškai), prancūzas Pierre'as le Coqas (29) ir olandas Dorianas van Rijsselberghas. Galutinė rikiuotė taps aiški po medalių plaukimo.

J.Bernotas tapo 18-uoju Lietuvos olimpinės komandos Tokijuje nariu. Sportininkui tai bus trečioji olimpiada karjeroje.

2012 metais Londone jis finišavo dvyliktas, o po keturių metų Rio de Žaneire – 26-as.