Švietimas, informavimas ir bendradarbiavimas – priemonės vienodiems vyrų ir moterų atlyginimams

„Sprendžiant darbo užmokesčio atotrūkio tarp moterų ir vyrų problemą būtina ne tik tobulinti teisinę bazinę ar skaidrinti apmokėjimo sistemą, bet ir siekti darbuotojų informuotumo bei intensyvesnio socialinių partnerių bendradarbiavimo“, – Jungtinėse Tautose vykstančioje 61-ojoje Moterų padėties komisijos sesijoje sakė socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė.

Remiantis darbo apmokėjimo statistikos duomenimis, Lietuvoje 2015 m. bendras darbo užmokesčio atotrūkis siekė 15,6 proc., didžiausias – net 40 proc., buvo užfiksuotas finansų ir draudimo srityse. Kasmet stebimas darbo užmokesčio atotrūkio tarp moterų ir vyrų didėjimas. Moterys turi dirbti beveik tris mėnesius ilgiau nei vyrai, kad gautų vienodą darbo užmokestį už tą patį darbą.

„Darbo užmokesčio viešinimas, informavimo kampanijos, kurios pradėtos vykdyti Lietuvoje, prisideda prie darbo užmokesčio atotrūkio mažinimo“, – Jungtinių Tautų apvalaus stalo diskusijose pabrėžė E. Radišauskienė.

Jungtinių Tautų duomenimis darbo užmokesčio atotrūkis tarp moterų ir vyrų siekia net 24 proc., o nieko nedarant savaime atotrūkiui sumažėti prireiks daugiau nei 70 metų.

Būtent ši tema yra viena iš pagrindinių kovo 13–24 d. Jungtinėse Tautose vykstančioje 61-ojoje Moterų padėties komisijos sesijoje. Pabrėžiama, kad net ir praėjus daugiau nei 65-eriems metams po Tarptautinės darbo organizacijos priimtos Konvencijos dėl vienodo apmokėjimo darbo užmokesčio atotrūkis tarp moterų ir vyrų išlieka nuolatiniu reiškiniu visame pasaulyje. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode