Kiti mokslo metai bus dešimčia dienų ilgesni – tai numatyta naujuose bendrojo ugdymo planuose, kuriuos patvirtino švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.
Kaip penktadienį pranešė Švietimo ir mokslo ministerija, mokslo dienų skaičius bus padidintas 2017-2018 mokslo metais. Pradinukams mokslo metai neilgės, tik bus atsisakyta papildomų 10 dienų trukmės atostogų. Pasak ministerijos, jos trikdė psichologų rekomenduojamą mokymosi ir poilsio balansą.
Kaip papildomas 10 dienų išdėstyti 5-11 klasėse, teisė nuspręsti suteikiama pačioms mokykloms, jų steigėjoms savivaldybėms ir mokyklų savininkams. Dėl penkių papildomų ugdymo proceso dienų įgyvendinimo laiko sprendimą priims savivaldybės, dėl kitų penkių spręs pačios mokyklos.
Pradinukams mokslo metai truks 170 dienų arba 34 savaites, 5-11 klasių mokiniams – 181 dieną arba 36 savaites.
2018-2019 mokslo metais prisidės dar penkios papildomos mokymosi dienos, dėl jų panaudojimo spręs mokyklos.
Naujuose bendrojo ugdymo planuose taip pat numatyta, kad namų darbai negalės būti skiriami vietoj neįvykusių pamokų, o kontroliniai rašomi po ligos ir atostogų.
Gamtos mokslų rekomenduojama mokyti taikant praktinę tiriamąją veiklą: daugiau dėmesio skirti stebėti gyvąją gamtą, mokslo idėjas ir technologijas pritaikyti kasdieniame gyvenime. Neberibojamas pažintinei veiklai skiriamų dienų skaičius, ji integruojama į ugdymo turinį. Mokykla pati spręs, koks jos poreikis konkrečioje klasėje.
Daugiau kaip 700 šalies mokyklų gaus gamtos ir technologinių mokslų mokymosi priemonių 1–8 klasių mokiniams: gamtos tyrinėjimo rinkinių, meteorologinių stotelių, diodinių lazerių, mokomųjų elektronikos rinkinių, cheminių medžiagų, mikroskopų, optikos rinkinių, kėlimo mechanizmų ir kitų.
Atnaujintos lietuvių kalbos ir literatūros programos, išbandomas integruotas gamtos mokslų kursas 5-8 klasėms.
Numatyta, kad mokiniams, kurie neturi tinkamų sąlygų paruošti namų darbų namuose, turi būti sudaromos sąlygos tai padaryti mokykloje. Visos mokyklos turės įgyvendinti mažiausiai vieną prevencinę programą, kuri padėtų sumažinti patyčias, ugdytų emocinį mokinių raštingumą, skatintų bendravimą ir tarpusavio supratimą.
Abiturientams jokie pokyčiai dėl mokslo metų trukmės nenumatomi: jiems pamokos pasibaigė gegužę.
Pasak ministerijos, mokytojų atostogos dėl papildomų mokymosi dienų nesutrumpėtų. Pedagogai atostogauja 56 dienas.
Vilnius, birželio 2 d. (BNS).
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.