Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atkreipia visuomenės dėmesį į tai, kad pastaruoju metu atsiranda piktybiškai sukurtų interneto svetainių su SAM logotipu ir pavadinimu bei paskyrų socialiniame tinkle Facebook, kuriose skelbiama klaidinanti ir tikrovės neatitinkanti informacija. Šiose kenkėjiškose svetainėse reklamuojama ir siūloma įsigyti konkreti produkcija. SAM atsiriboja nuo bet kokios tokio tipo svetainėse ir paskyrose skelbiamos informacijos ir kviečia žmones būti budriais, kritiškais ir netikėti tuo, kas rašoma.
Oficialią SAM interneto svetainę galima rasti adresu sam.lrv.lt, o Facebook paskyrą – adresu www.facebook.com/sam.lt. Patikima ir oficiali Ministerijos informacija, susijusi su vaistais, sveikatos priežiūros ir gydymo paslaugomis ir kt. yra pateikiama tik nurodytais adresais. Pagal sritis informacijos rekomenduojama ieškoti SAM pavaldžių institucijų interneto svetainėse, į jas patenkant iš SAM puslapio.
Svarbu žinoti ir tai, kad prekyba ir reklama nėra SAM veiklos sritys, tad tai turėtų būti vienas pirmųjų indikatorių žmonėms atskiriant – tiesa ar melas skelbiamoje informacijoje.
Siekiant išvengti melagingos informacijos sklaidos, SAM kreipiasi į atsakingas institucijas ir į teisėsaugą, kad minėtos interneto svetainės bei paskyros socialiniame tinkle Facebook neklaidintų žmonių. Taip pat konsultuojamasi, kaip spręsti tokių kenkėjiškų interneto svetainių platinimą Lietuvoje apskritai.
Taip pat ministerija dėkoja neabejingiems gyventojams, kurie informuoja apie šias klaidingas interneto svetaines ir paskyras.
Deja, pastaruoju metu vis dažiau pasitaiko tokių interneto svetainių, kurios, prisidengdamos valstybės institucijų pavadinimais ar tariamu panašumu, skleidžia melagingą, žmonėms žalingą informaciją. Ypač, jei tokiais neleistinai būdais yra reklamuojami vaistiniai preparatai, kuriais susigundę žmonės ne tik išleidžia pinigus abejotinos vertės produktams, bet dar ir rizikuoja savo sveikata.
Vienoje iš piktavališkai sukurtų svetainių publikuojamas straipsnis „Vaistinių savivalė Vilniuje, arba kaip mūsų godūs vaistininkai slėpė Europoje parduodamiausią preparatą sąnarių gydymui“, kuriame nurodama, kad tai SAM autorystė. SAM Atkreipia dėmesį, kad nereklamuoja ir neprisideda prie jokių medicininių preparatų reklamos ir kad skelbiamos apklausos duomenys – suklastoti. Be to, čia minimas preparatas „Hondrocream“ Lietuvoje nėra registruotas ir prekyba juo neleistina.
Taip pat SAM perspėja, kad bet kurio vaistinio preparato, neregistruoto mūsų šalyje, vartojimas gali būti pavojingas sveikatai. Tad gyventojai turėtų rinktis tik patikrintus vaistus ir gydymosi būdus, kuriuos jiems nurodė gydantys medikai ar vaistininkai. Jei vaistas nėra registruotas Lietuvoje, gali būti, kad nėra atlikta jokių klinikinių tyrimų dėl jo poveikio ar apskritai tinkamumo žmogaus organizmui. Vaistai taip pat turi būti įsigyjami tik licencijuotose vaistinėse ar jų elektroninėse parduotuvėse, nes tik tuomet bus užtikrinta, kad jie yra saugūs ir veiksmingi.